Клімакс: причини, симптоми, лікування та профілактика

    глазРепродуктивна система жінки зазнає вікових змін – з роками вона поступово згасає. Взагалі-то це нормально та природно, якби не один нюанс – клімакс дає про себе знати досить неприємними симптомами. Гормональна перебудова може завдати серйозної шкоди здоров’ю жінки. Та чи є спосіб цей процес поліпшити? Давайте розбиратися!


Чому відбувається клімакс?

Цей процес рано чи пізно трапляється з кожною жінкою. Через вікові незворотні зміни у організмі яєчники починають виробляти менше жіночих статевих гормонів.


Як проявляється клімакс?

Характерний симптом, за яким можна ідентифікувати це явище – припливи. Це періодичні напади, під час яких:

 • Червоніє шкіра обличчя, шиї та грудей
 • Чути шум у вухах
 • Відчувається жар або лихоманка
 • Активно виділяється піт
 • Паморочиться у голові
 • Коливається артеріальний тиск

Крім того жінка може страждати від бентежності, перепадів настрою, нервового перезбудження. Вона швидко втомлюється але досить часто не може нормально заснути.

Через те, що репродуктивна функція згасає, в жінки знижується лібідо, у піхві може відчуватися сухість та свербіж. Порушення гормонального фону може призвести до проблем з обміном речовин, тому жінка набирає вагу. До того ж з організму вимиваються поживні речовини, тому шкіра стає сухою, болять м’язи, кістки та суглоби, інколи знижується слух та зір.


Як діагностують клімакс

Обстеження починається з опитування пацієнтки. Вона розповідає про згасання менструального циклу та іншу симптоматику. Щоб поставити точний діагноз, гінеколог проводить:

 • Огляд на гінекологічному кріслі
 • УЗД малого тазу та щитоподібної залози
 • Біохімічний аналіз крові
 • Гормональні проби – на рівень пролактину, прогестерону, естрогену та інших важливих гормонів
 • Маммографія

Також щоб оцінити вплив клімаксу на загальний стан організму можуть бути призначені кардіограма, тести зору, слуху та інші обстеження.


Як лікують клімакс?

Варто розуміти, що клімакс – це не хвороба, а лише вікові зміни у жіночому організмі. Тому уникнути або вилікувати його неможливо, але можна скоригувати стан та полегшити симптоматику. Для цього пацієнтці радять приймати препарати, що містять жіночі гормони естрогени. Вони існують у вигляді пігулок, свічок, кремів тощо.

Додатково призначаються седативні засоби для коригування настрою, фітопрепарати для підтримки імунітету, ноотропи для покращення роботи мозку. Також пацієнтці рекомендують слідкувати за артеріальним тиском, станом судин та кісток.


Профілактика

Профілактика Жодна жінка не може запобігти клімаксу, але в її силах трохи його відкласти. Для цього треба регулярно проходити профілактичний огляд в гінеколога, щоб вчасно почати гормональну замісну терапію. Також рекомендується правильно харчуватися, займатися спортом, не зловживати алкоголем та цигарками.

...
 
     
Rambler's Top100 МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов